Kopec o.s. - Novinky
 
Znak
Náš Kopec

 

Deutsche Version
Deutsche Version

 

Najdete nás na Facebooku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PF 2018

Doufejme, že v příštím roce budeme mít víc optimistických zpráv a snad se nám podaří udělat podobný snímek podstávkového domu čp. 54 na jeho novém místě.

13. listopadu 2017 přidány nové fotky do Fotogalerie >>

Záchrana podstávkového domu čp. 54 v Kopci

Mějme na paměti, že jsme zdárně ukončili pouze 1. etapu záchrany domu: rozebrání a uskladnění. Nyní nastává svízelná cesta k znovupostavení. Musíme sehnat potřebné finance, aby byl náš záměr dotažen k úspěšnému konci.

V pátek 9. června zveřejnila náš záměr v týdeníku 5plus2 Alice Klaubenschalková:
"Zachránili dům před demolicí"

V sobotu 3. června odvysílal Radiožurnál rozhovor Daniely Pilařové s dvěma členy našeho spolku a v pondělí 5. června vyšla reportáž o záchraně podstávkového domu na webu Českého rozhlasu:
"Nadšenci z Kopce zachránili starý podstávkový dům před demolicí"

O našem záměru zachránit podstávkový dům vyšel 25. května článek v Děčínském deníku >>

Náš spolek vydal informační leták o Kopci a projektu záchrany podstávkového domu čp. 54 a další sérii pohlednic Kopce. Výtěžek z prodeje pohlednic půjde na znovupostavení podstávkového domu.

Informační leták o Kopci ve formátu PDF >>

Ukázka pohlednic:

PohlednicePohlednice
Hospoda U Oty

Pohlednice
Brtnické ledopády

V pátek 26. května 2017 byly odvezeny poslední pozůstatky po domu čp. 54, terén vyčištěn a stopy po mechanizaci zaválcovány. Za tyto práce patří naše velké poděkování obci Staré Křečany, která na likvidaci domu přispěla též finančním darem ve výši 45 tis. Kč.

Dům čp. 54Dům čp. 54

Ve čtvrtek 11. května 2017 dokončila tesařská firma rozebírání dřevěných částí domu. Použitelné prvky jsou již uskladněny. Zděné části a ztrouchnivělé dřevo nám pomůže v příštích dnech zlikvidovat obec Staré Křečany. Děkujeme prvním dárcům, kteří přispěli na znovupostavení domu!

Dům čp. 54Dům čp. 54

V sobotu 29. dubna 2017 jsme dokončili rozebírání střechy a komínů. Brigády se zúčastnilo 19 dobrovolníků, takže práce nám šy rychle od ruky. Kolem 13. hodiny bylo vše hotovo. Velký dík patří všem, kteří se na rozebírání střechy bez nároku na jakoukoliv odměnu podíleli. Dřevěné části domu v přízemí jsou již očíslovány. Od úterý 2. května pokračuje v demontáži domu tesařská firma "Jiří Šindelář" z Úštěku. Fotogalerie z brigády >>

Dům čp. 54Dům čp. 54

O víkendu 22. - 23. dubna 2017 bylo počasí opravdu aprílové. V sobotu oblačno až zataženo, po nebi se honily mraky, občasné sluníčko střídaly dešťové přeháňky a teplota nestoupla nad 7°C, v neděli bylo ještě chladněji a venku se ženili čerti. Z nebe padaly střídavě kroupy, sněhové hroudy a trakaře a při práci mrzly nosy, uši, ruce i nohy. První den se na rozebírání střechy podílelo chvílemi až 10 brigádníků, v neděli už byla účast menší, vydrželi jen ti nejhouževnatější, své udělala únava a nevlídné počasí. Za víkend se nám však podařilo rozebrat více než 70% střešní krytiny. Další brigáda bude v sobotu 29. dubna.

Dům čp. 54Dům čp. 54

Dům čp. 54Dům čp. 54
V Kopci padají trakaře - stav v neděli 23.4. odpoledne

Náš spolek usiluje o záchranu roubeného podstávkového domu čp. 54 v Kopci, jemuž hrozí úplná likvidace. Nový majitel jej chce zbourat a místo něj postavit nový objekt. Jedinou možností, jak dům zachránit, je jeho odborné rozebrání, uskladnění a po získání potřebných financí znovupostavení na jiném místě v Kopci. Úkol je to opravdu nelehký. V roce 2017 bychom chtěli docílit odborného rozebrání a uskladnění použitelných částí. Práce na rozebírání domu začínají v sobotu 22. dubna, o víkendu budeme svépomocí rozebírat střešní krytinu. O dalším postupu záchrany roubenky vás budeme informovat na tomto webu.

Dům čp. 54
Podstávkový dům čp. 54 v Kopci

V průběhu měsíce dubna 2017 vyrobil Jakub Hloušek, člen našeho spolku, novou ceduli INRI na dřevěný kříž v dolním Kopci. Nápis na originální ceduli z roku 2014 se totiž zcela sloupl.

INRI
INRI
INRI
INRI

 

26. února 2017 přidány na web Náš Kopec galerie z akcí spolku >> Fotogalerie

 

 

 
 
© 2013-17 Náš Kopec z.s.