Kopec o.s. - Novinky
 
Znak
Náš Kopec

 

Deutsche Version
Deutsche Version

 

Najdete nás na Facebooku

 

 

Velmi pěkný pořad o obnovené tradici velikonočních jízd v Mikulášovicích - "Mikulášovické zmrtvýchvstání":
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1102732990-folklorika/422236100141003/

Rok se s rokem sešel, jsou tu opět Vánoce a Silvestr a my jsme trochu rozechvělí při představě, co nás čeká v příštím roce. Covidu jsme se nezbavili, ale věříme, že jednou bude líp. Přejme si hlavně zdraví, vzájemnou lásku a porozumění.

Dvojjazyčný průvodce naší obcí s názvem "Letovisko Kopec", v němčině "Sommerfrische Hemmehübel" je na světě. Kniha, psaná v češtině a němčině, s velkým množstvím fotografií, má čtyři kapitoly. Po všeobecném úvodu zveme čtenáře k procházce obcí, všímáme si místní architektury, ale i přírodních a historických zajímavostí okolí. V další části je ukázán kvetoucí Kopec a jeho půvaby. Na závěr přinášíme pár užitečných informací. Doporučená cena publikace je 200,- Kč. V současné době je možné ji koupit v Hospodě U Oty v Kopci, v Městském informačním centru v Rumburku a v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. V  budoucnu plánujeme prodej na dalších místech Šluknovského výběžku.

Letovisko KopecLetovisko Kopec

Rozhovor s hostinským Otou, majitelem Hospody U Oty v osadě Kopec.

Poslouchejte zde: https://open.spotify.com/episode/5tLCVWXlDMuFJJEwTdRxT6

Ota Zachař vypráví, jak ho láska k hostinskému řemeslu táhla do Bavorska a Tyrolska, kde získal životní zkušenosti k tomu, aby otevřel svoji Hospodu u Oty v osadě Kopec..

Činnost spolku:

V letošním roce pokračujeme ve shromažďování finančních zdrojů na obnovu podstávkového domu čp. 54 v Kopci. Na podporu projektu dokončujeme další knihu, obrazovou publikaci s názvem "Letovisko Kopec". Přetrvávající pandemie koronaviru omezila, bohužel, většinu dalších aktivit.

 

Plán činnosti na rok 2021

1. Pokračování projektu "Záchrana historického podstávkového domu v Kopci"
2. Shromažďování finančních prostředků a vyhledávání vhodných dotačních titulů
3. Nákup pozemku pro znovupostavení podstávkového domu
4. Vydání obrazové publikace "Letovisko Kopec" vlastním nákladem
5. Údržba okolí opravených památek
6. Další výlety a expedice pro členy a příznivce spolku
7. Spolupráce se spolkem "Zeidler" z Brtníků
8. Spolupráce s obcí Staré Křečany na všech větších projektech

Kuchařská kniha našeho spolku "Kopec dobrot" je stále v prodeji. Zakoupením knihy podpoříte projekt znovupostavení podstávkového domu v Kopci. Kniha stojí 300 Kč, koupit si ji můžete v Kopci č.e. 82 (dům naproti památnému stromu). V blízké době bude k dispozici rovněž v Hospodě U Oty v Kopci a na Obecním úřadě ve Starých Křečanech. Recepty v kuchařce jsou rozděleny podle ročních období, na jaře nechybí tradiční velikonoční pokrmy, v zimě zase vánoční speciality. V létě využíváme hlavně lokální sezónní suroviny, v mnoha receptech jsou důležitou složkou houby. Nezapomněli jsme ani na výrobu domácích vín a likérů.

Ukázka obálky a vnitřku knihy "Kopec dobrot", vydané na podporu znovupostavení podstávkového domu čp. 54 v Kopci.

 

Kopec dobrotKopec dobrot

 
 
© 2013-2021 Náš Kopec z.s.