Kopec o.s. - Novinky
 
Znak
Náš Kopec

 

Deutsche Version
Deutsche Version

 

Najdete nás na Facebooku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PF 2024

V neděli 18. 6. 2023 navštívil osadu Kopec spřátelený spolek z blízkého Hinterhermsdorfu. Němečtí přátelé absolvovali v doprovodu členů našeho spolku exkurzi po zajímavých místech osady se zastávkami v některých historických domech. Nevynechali ani kvetoucí zahradu s rododendrony a hospodu U Oty, kde si dali zasloužený oběd. Doufáme, že se akce našim německým přátelům líbila.

ExcursionExcursion

ExcursionExcursion

Na jaře 2023 pokračujeme s další fází obnovy podstávkového domu čp. 54 v Kopci. Terénní úpravy potřebné pro zahájení stavby jsou již skoro dokončené. Na rekonstrukci podstávky musíme sehnat ještě nějaké peníze.

Základy ZákladyZáklady

Činnost spolku v roce 2023:

- vybudování základů pro plánovanou stavbu podstávkového domu čp. 54
- odvodnění pozemku u domu čp. 54 a výsadba okrasných keřů
- 18.6. exkurze po Kopci společně se spolkem z Hinterhermsdorfu
- 2. vydání kuchařky Kopec dobrot

PF 2023

Avizované představení knihy Letovisko Kopec v Domě hostů v Hinterhermsdorfu proběhlo úspěšně ve čtvrtek 22. 9. 2022. Večerní program zahájila zástupkyně Národního parku Saské Švýcarsko, Kristin Hensel. Úvodní řeč k přednášce pronesla členka našeho spolku, Ute Michel. Autorka publikace, Ilona Hloušková, pak přiblížila obsah knihy a komentovala promítání historických i současných fotografií osady Kopec. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si i několik modelů podstávkových domů z Kopce přímo na místě. Na konci přednášky proběhla čilá diskuze na dané téma a prodej knihy Letovisko Kopec. Akce se setkala s velkým zájmem a pozitivním ohlasem u publika.

Několik fotek z akce:

Letovisko KopecLetovisko KopecLetovisko Kopec

Ve čtvrtek 22.9.2022 se koná společná akce našeho spolku, domácího spolku v Hinterhermsdorfu a infocentra Národního parku Saské Švýcarsko. Jedná se o předvedení knihy Letovisko Kopec spojené s promítáním fotografií. Místo konání: Hinterhermsdorf - Dům hostů. Začátek v 19 hodin. Jste srdečně zváni.

Plakát Plakát pdf
Plakát k akci (jpg).................. Plakát k akci (pdf)

Velmi pěkný pořad o obnovené tradici velikonočních jízd v Mikulášovicích - "Mikulášovické zmrtvýchvstání":
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1102732990-folklorika/422236100141003/

Rok se s rokem sešel, jsou tu opět Vánoce a Silvestr a my jsme trochu rozechvělí při představě, co nás čeká v příštím roce. Covidu jsme se nezbavili, ale věříme, že jednou bude líp. Přejme si hlavně zdraví, vzájemnou lásku a porozumění.

Dvojjazyčný průvodce naší obcí s názvem "Letovisko Kopec", v němčině "Sommerfrische Hemmehübel" je na světě. Kniha, psaná v češtině a němčině, s velkým množstvím fotografií, má čtyři kapitoly. Po všeobecném úvodu zveme čtenáře k procházce obcí, všímáme si místní architektury, ale i přírodních a historických zajímavostí okolí. V další části je ukázán kvetoucí Kopec a jeho půvaby. Na závěr přinášíme pár užitečných informací. Doporučená cena publikace je 200,- Kč. V současné době je možné ji koupit v Hospodě U Oty v Kopci, v Městském informačním centru v Rumburku a v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. V  budoucnu plánujeme prodej na dalších místech Šluknovského výběžku.

Letovisko KopecLetovisko Kopec

Rozhovor s hostinským Otou, majitelem Hospody U Oty v osadě Kopec.

Poslouchejte zde: https://open.spotify.com/episode/5tLCVWXlDMuFJJEwTdRxT6

Ota Zachař vypráví, jak ho láska k hostinskému řemeslu táhla do Bavorska a Tyrolska, kde získal životní zkušenosti k tomu, aby otevřel svoji Hospodu u Oty v osadě Kopec..

Činnost spolku:

V letošním roce pokračujeme ve shromažďování finančních zdrojů na obnovu podstávkového domu čp. 54 v Kopci. Na podporu projektu dokončujeme další knihu, obrazovou publikaci s názvem "Letovisko Kopec". Přetrvávající pandemie koronaviru omezila, bohužel, většinu dalších aktivit.

Ukázka obálky a vnitřku knihy "Kopec dobrot", vydané na podporu znovupostavení podstávkového domu čp. 54 v Kopci.

 

Kopec dobrotKopec dobrot

 

 
 
© 2013-2023 Náš Kopec z.s.