Kopec o.s. - Novinky
 
Znak
Náš Kopec

 

Deutsche Version
Deutsche Version

 

Najdete nás na Facebooku

 

 

POZVÁNKA na členskou schůzi spolku "Náš Kopec":

Zveme všechny své členy a příznivce na členskou schůzi, která se koná v neděli 5. července 2020 od 10 hodin v hospodě "U Oty" v osadě Kopec.

Projednávané body:

1) Zahájení a přivítání přítomných členů a hostů
2) Zpráva o činnosti za uplynulé období
3) Zpráva o hospodaření
4) Volba nového výboru
5) Výhled činnosti v dalším roce
6) Diskuze
7) Závěr

Tato schůze je veřejná a může se jí zúčastnit každý zájemce bez ohledu na členství.

Dlouho očekávaná kuchařka našeho spolku "Kopec dobrot" je již v prodeji. Zakoupením knihy podpoříte projekt znovupostavení podstávkového domu v Kopci. Kniha stojí 300 Kč, koupit si ji můžete v Kopci č.e. 82 (dům naproti památnému stromu). O dalších možnostech distribuce vás budeme informovat. Recepty v kuchařce jsou rozděleny podle ročních období, na jaře nechybí tradiční velikonoční pokrmy, v zimě zase vánoční speciality. V létě využíváme hlavně lokální sezónní suroviny, v mnoha receptech jsou důležitou složkou houby. Nezapomněli jsme ani na výrobu domácích vín a likérů. Pokud nám budou stačit síly, připravíme i německou verzi knihy.

Ukázka obálky a vnitřku knihy "Kopec dobrot", vydané na podporu znovupostavení podstávkového domu čp. 54 v Kopci. O zahájení prodeje vás budeme informovat.

Kopec dobrotKopec dobrot

Spolková kuchařka je již v tisku. Po odeznění koronavirové pandemie zahájíme její distribuci.

Brtnická škola byla srovnána se zemí velmi rychle a důkladně. Co k tomu dodat? Proti zvůli mocných jsme pořád ještě bezmocní a historie se v různých obměnách tisíckrát opakuje. Naše snaha byla, bohužel, marná.

škola
Co zbylo z brtnické školy...

Snaha o záchranu budovy bývalé školy v Brtníkách narazila na totální nezájem a vědomí vlastní důležitosti vedení Ústeckého kraje, kdy se nikdo z radních nepostavil k problému čelem, ignorovali námitky Obecního úřadu ve Starých Křečanech a místních spolků, a přes odpor veřejnosti prosadili likvidaci dalšího historického objektu v Brtníkách. Na záchranu domu byly sepsány dvě petice, které podepsalo víc než 500 lidí. Byla podána žaloba na nezákonné jednání a mrhání veřejnými prostředky. Megalomanský projekt pro 18 klientů DOZP bude stát víc než 60 milionů Kč. Pánové si nevidí na špičku nosu a doufáme, že jejich jednání bude mít ještě dohru.

Budova, která je po nedávné rekonstrukci, byla vyklizena a předána stavební firmě STAMO. Ta začala objekt urychleně bourat. Proč asi? Již jsou odstraněna všechna okna a rozebrána střecha. Další práce na stržení objektu už nebude pro STAMO žádný problém.

Škola v BrtníkáchŠkola v Brtníkách

Škola v BrtníkáchŠkola v Brtníkách

Elektronická petice byla zveřejněna zde:
https://e-petice.cz/petitions/petice-za-zachovani-budovy-byvale-skoly-v-brtnikach.html


Činnost spolku:

V letošním roce pokračujeme ve shromažďování finančních zdrojů na obnovu podstávkového domu čp. 54 v Kopci. Na podporu projektu dokončujeme knihu receptů pod názvem "Kopec dobrot", připravujeme propagaci a prodej knihy.


Plán činnosti na rok 2020

1. Pokračování projektu "Záchrana historického podstávkového domu v Kopci"
2. Shromažďování finančních prostředků a vyhledávání vhodných dotačních titulů
3. Vydání knihy receptů "Kopec dobrot" vlastním nákladem
4. Boj za záchranu budovy bývalé školy v Brtníkách společně s obcí Staré Křečany a spolkem "Zeidler"
5. Oprava kamenného soklu kříže v Kopci u domu čp. 16
6. Údržba okolí opravených památek
7. Další výlety a expedice pro členy a příznivce spolku
8. Spolupráce se spolkem "Zeidler" z Brtníků
9. Spolupráce s obcí Staré Křečany na všech větších projektech

 

 

 
 
© 2013-2020 Náš Kopec z.s.