Kopec o.s. - Osada Kopec
 
Znak

 

Deutsche Version
Deutsche Version

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dary

Pvním větším projektem spolku "Náš Kopec" se stala v roce 2014 obnova dřevěného kříže na pískovcovém soklu v dolním Kopci. Tento kříž nechal postavit mlynář z Prostředního mlýna, Josef Zimmer. V roce 2016 byl renovován tzv. Kauferův kříž u bývalého Richterova mlýna na začátku obce. Jedná se o jeden z mála dochovaných kovaných křížů brtnické farnosti z roku 1804, jehož donátorem byl rychtář a mlynář Anton Kaufer. Na záchraně obou křížů se podíleli dárci z Čech i Německa, velkou měrou pomohla také obec Staré Křečany. Na opravu Kauferova kříže jsme získali částečnou dotaci od Ministerstva zemědělství z dotačního programu na udržování a obnovu kulturního dědictví venkova. Všem dárcům patří naše velké poděkování!

Záchrana podstávkového domu čp. 54

V roce 2017 jsme zahájili projekt na záchranu podstávkového domu čp. 54, jenž měl ustoupit plánované novostavbě. Jediným východiskem se ukázalo jeho přesunutí na jiné místo v Kopci. V první fázi byl dům odborně rozebrán a zachovalé části uloženy pro pozdější využití. Po získání potřebných financí bude dům znovu postaven a bude sloužit jako ukázka typické venkovské architektury regionální osvětě.

Náš Kopec, z.s. je neziskovou organizací. To znamená, že činnost spolku je závislá na přímých finančních darech a finančních prostředcích získaných z grantů. Pokud byste chtěli věnovat na záchranu podstávkového domu v Kopci peněžní dar, můžete zaslat libovolnou částku na účet spolku:

Fio banka, a.s.
Číslo účtu: 2900491991/2010      
           
Pro platby v cizí měně:
Číslo účtu (IBAN): CZ9520100000002900491991
Kód banky (BIC): FIOBCZPPXXX

V případě, že budete ochotni věnovat peněžní dar i na další činnost spolku, neváhejte nás kontaktovat, abychom s Vámi dohodli podmínky pro jeho využití nebo vhodné formy zveřejnění Vašeho jména. Na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu.
Uvítáme také, pokud nás budete chtít podpořit i jiným způsobem (např. hmotným darem nebo dobrovolnou prací pro spolek).

Za všechny formy podpory děkujeme.

 
 
© 2013-2021 Náš Kopec z.s.